
Gnejs zielony
Nieregularne i naturalnie piękne kształty i przebarwienia gnejsu zielonego zostały docenione przez znawców architektury i aranżacji wnętrz. Z tego powodu nasze naturalne produkty pojawiają się coraz częściej w malowniczych, zadbanych ogrodach oraz jako dekoracja nowoczesnego budownictwa.
Gnejs zielony na Śląsku ceniony jest nie tylko za swoją nietypową kolorystykę i idealne wpasowanie się w obowiązujące obecnie trendy w aranżacjach, ale głównie jednak ze względu na swoje właściwości i czystą funkcjonalność. Jako naturalny kamień świetnie sprawdza się jako otulina elewacji, małej architektury ogrodowej lub jako alternatywa dla popularnej kostki brukowej. Materiał jest odporny na trudne warunki atmosferyczne, na wiatr, duże zawilgocenie, a także mróz. Jest odporny również na mechaniczne uszkodzenia ze względu na swoją ogromną twardość.
Gdzie i jak stosować gnejs zielony od producenta?
Trudno się dziwić, że ze względu na swoje naturalne właściwości gnejs zielony znalazł najszersze zastosowanie właśnie w opracowaniu zewnętrznych struktur nieruchomości. Porowata, nieobrobiona, lekko błyszcząca powierzchnia doskonale prezentuje się na zewnętrznych elewacjach, a także jako ozdoba murowanych, wolnostojących grillów ogrodowych. Kamień ten z powodzeniem można stosować również jako materiał do eleganckiego i pomysłowego wykładania ścieżek ogrodowych czy podjazdów. Nieregularne kształty gnejsu zielonego w Cieszynie cenione są najbardziej i chętnie stosowane również w nowoczesnym budownictwie. Materiał ten można równie dobrze wykorzystać do wykończenia wnętrza.

