Konserwacja kamienia elewacyjnego

Kamstyl  »  Uncategorized   »   Konserwacja kamienia elewacyjnego

Wykończenie elewacji to wizytówka każdego budynku. O ile upodobania estetyczne są kwestią gustu, tak wspólnym mianownikiem dla wszystkich rozważań będą dbałość o należyte wykonanie i konserwacja gwarantująca utrzymanie efektu na lata. Kamień kojarzy nam się z najtwardszymi materiałami w przyrodzie – dlatego tak ochoczo po niego sięgamy. Pamiętajmy jednak, że elewacja wykonana z kamienia potrzebuje naszej szczególnej uwagi. Odpowiednia konserwacja będzie wyrazem najwyższej troski o kondycję naszego kamienia elewacyjnego.

Elewacja kamienna – pogoda a zużycie materiału

Kamień elewacyjny musi sprostać wielu wyzwaniom. Jest on wystawiony na cały szereg zmiennych czynników: temperaturę, wiatr, opady śniegu, deszczu i nierzadko gradu, a także promieniowanie słoneczne. Pomimo trwałości i twardości, jest on jednak strukturą narażona na erozję biologiczną, uszkodzenia mechaniczne czy po prostu kurz, który nieusuwany potrafi trwale zmienić odcień powierzchni. Jednym słowem – pogoda ma niebagatelny wpływ zarówno na trwałość, jak i wygląd elewacji kamiennej.

Impregnacja kamienia elewacyjnego

Pomocne będą w tej materii różnorakie preparaty impregnacyjne, przeznaczone do konserwacji kamienia elewacyjnego. Przy doborze impregnatu powinniśmy zwrócić uwagę na jego przeznaczenie, czyli dla ochrony jakiego rodzaju powłoki kamiennej został on stworzony.

Piaskowiec i marmur to tylko pojedyncze z całego bogactwa palety powierzchni kamiennych, które różnią się pomiędzy sobą. Warto również zastanowić się nad pożądanym efektem estetycznym – kamień elewacyjny może zyskać efekt mokry oraz suchy w zależności od upodobań. Cechą wspólną dla większości preparatów chroniących kamień jest bezpieczeństwo dla środowiska, zatem zabezpieczenie elewacji z kamienia nie zmusza nas do kompromisów.

Dobry fachowiec dobrym doradcą

Gdy jesteśmy w fazie przygotowań realizacji inwestycji, odnajdujemy się w komfortowej sytuacji. Ten czas możemy spożytkować na konsultacje, które skonfrontują nasze założenia z doświadczeniem specjalistów. Pomoże nam to uniknąć rozczarowań, a na pewno uchroni nasze finanse przed nadprogramowymi wydatkami.

Kamstyl, firma zajmująca się sprzedażą kamienia elewacyjnego oraz jego montażem, może tutaj posłużyć nam za przykład przedsiębiorstwa z tradycjami i renomą. Oferuje ona kompleksowe podejście do przedmiotu swojej działalności – nie tylko zapewni materiały najwyższej jakości, ale również położy kamień i podpowie, jak przeprowadzić proces konserwacji kamienia elewacyjnego tak, by cieszył oko nieskazitelnym wyglądem przez jak najdłuższy czas.