kamien dekoracyjny

Układanie kamienia dekoracyjnego na ścianie

Kamstyl  »  Uncategorized   »   Układanie kamienia dekoracyjnego na ścianie

Po modzie na różnego rodzaju tynki oraz tworzywa sztuczne wraca chęć stawiania na naturalne okładziny, szczególnie na ścianach elewacyjnych budynku. Trudno odmówić racji takiemu postępowaniu, szczególnie gdy w grę wchodzi naturalny kamień. Chociaż układanie kamienia dekoracyjnego wymaga poświęcenia temu zajęciu czasu i energii, do tego konieczne jest posiadanie wiedzy fachowej i umiejętności, to efekt zawsze znacznie przewyższa nasze oczekiwania.

Nie ma w zasadzie żadnych granic, jeśli chodzi o układanie kamienia dekoracyjnego, poza oczywistym trzymaniem się zasad sztuki budowlanej. Wzory, zastosowane rodzaje naturalnego kamienia – to wszystko pozostawiane jest do indywidualnego wyboru inwestora. Naturalny materiał, jakim jest kamień, posiada szereg zalet, którymi bije na głowę wszystkie inne sposoby dekorowania elewacji czy, coraz częściej, również wnętrza domu.

Przygotowanie do układania kamienia naturalnego

Wszelkie prace wykończeniowe, w tym układanie kamienia na ścianie, należy zacząć od przygotowania podłoża. W tym zakresie układanie kamienia naturalnego nie różni się znacząco od malowania czy tynkowania – powierzchnia pod kamieniami musi zostać zaimpregnowana odpowiednim, przeznaczonym do tego celu preparatem. Należy przy tym pamiętać, aby powierzchnia była dokładnie odczyszczona. Kamienie można zacząć układać nie wcześniej, niż dobę po nałożeniu impregnatu – w chwili, kiedy dokładnie wyschnie.

Układanie kamienia elewacyjnego na zewnątrz

Jeśli układany kamień elewacyjny na zewnątrz ma stworzyć jednolitą, dokładnie spasowaną powierzchnię, konieczne jest wcześniejsze sprawdzenie i dopasowanie pod tym kątem kamiennych płytek. Układanie kamienia na ścianie powinno odbywać się w sprzyjających warunkach atmosferycznych – pogoda powinna być sucha, a temperatura powinna mieć zakres od +5 do +25 stopni Celsjusza. Układanie kamienia naturalnego rozpoczynamy od dołu. Spoiwem łączącym kamień z podłożem jest elastyczna zaprawa klejowa. 1/5 zaprawy powinna znaleźć się na ścianie – reszta – na płytce.

Usługi kamieniarskie Cieszyn

Jeśli uznamy, że układanie kamienia elewacyjnego na zewnątrz jest dla nas zbyt dużym wyzwaniem, lepiej skorzystać z profesjonalnych usług kamieniarskich w Cieszynie. Wbrew pozorom usługi kamieniarskie w Cieszynie, szczególnie te oferowane przez duże hurtownie, dystrybutorów czy importerów, mają naprawdę atrakcyjne ceny, bardzo konkurencyjne na tle innych firm. W takich miejscach można też zawsze liczyć na ogromny profesjonalizm i zniżki na materiał.